7 éves voltam, amikor a Várfok Galériát megalapították, de persze én erre nem emlékszem. Fennállásának és működésének 20 éves évfordulóját ünnepli most az egyik első kortárs magyar magángaléria. Egy ilyen alkalomra természetesen illik retrospektív kiállítással készülni - tisztában van ezzel Szalóky Károly, az intézmény tulajdonosa is. Így született meg az
Egy szempillantás műve című tárlat, ami a galériához legközelebb álló 30 magángyűjtemény anyagából válogatta ki a "várfokos" művészkör alkotóinak kiemelkedő munkáit. Nem igazán értek a kortárs művészethez, éppen ezért jó volt, hogy a galéria munkatársa tárlatvezetésen mutatta be a művészek munkásságát és a kiállított képeket - mert hát azért ez elsősorban egy festészeti kiállítás volt. Nekem leginkább feLugossy László, Rozsda Endre és aatoth franyo munkái tetszettek.
A kortárs művészettel kapcsolatban általában mindig felmerül a pénz kérdése: mit érdemes vásárolni, mi fog hasznot hozni, mibe érdemes fektetni. Hiszen a gyűjtök egy rész nem csak élvezeti szempontoktól vezérelve vásárolnak műalkotásokat. Tény, hogy a művészetnek van egy ilyen komponense is, mivel maguk az alkotók is érdekeltek a képeladásban és a művészet "értékesítésében", de pont azt veszi el a pénz és a profit a művészettől, amiért annyira különleges és leírhatatlan.
A kiállítás ingyenes, de már csak június 18-ig van nyitva, szóval hajrá.
 |
Rozsda Endre: Karnevál |
 |
Nádler István: Fekete |
|